GÜCÜ KÖKLÜ TARİHİNDEN

commercial-about-mainŞirketimiz faaliyetlerine 1973 yılında kare ve dikdörtgen petekli bal ambalajı üretimi ile Bergama, İzmir’de başlamıştır. Türkiye'de plastik hammaddesinin değil üretiminin, ithalatının bile sorunlu olduğu, plastik enjeksiyon makinelerinin binbir zorluk içerisinde ithal edilebildiği günlerde başlayan bu girişim ile şirketimiz İzmir’de enjeksiyon teknolojisinde üretim yapan ilk firmalardan biri olmuştur. 

1980’li yıllara gelindiğinde bölge firmalarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kaymak, şekerleme ve lokum kutuları gibi diğer çeşitli gıda ambalajlarının üretimine başlanmıştır.

1990’li yıllarda ürün portfoyüne yüksek başarı yakalamış, Borcam olarak da bilinen ürün serisi katılmıştır. Kuruyemiş paketlenmesine yönelik açık tabak ve tepsiler eklenmiştir.

2010 yılında şirketimiz yeni, modern fabrikasına taşınmış ve makine parkı yatırımı ile üretim kapasitesini önemli ölçüde artırmıştır.

2012’de modern kalıphane yatırımımızın tamamlanması ile tüm kalıplarımızı firma bünyesinde yapmaya, böylelikle müşterilerimize daha hızlı çözümler sunmaya başladık.

2013 yılında, geleceğe yönelik fabrika yatırım planlarının bir parçası olarak, Kınık Organize Sanayi Bölgesi (KOSB)’nde 28 bin metrekare arazisini satın almıştır.

2013’de Tasarım Atölyemiz kuruldu. Türkiye’de ilk ve tek olan, firmamızın geliştirdiği S.E.T. sistemi ile, müşterilerimizi rakipleri karşısında ileriye taşıyacak münhasır, inovatif, tasarım değeri yüksek, işlevsel ambalaj çözümleri geliştirilmeye başlandı. 

2013 yılında, müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile İstanbul ofisimiz açıldı. Böylelikle İzmir firması olan Bergama, İstanbul’da da yerini aldı.

2014’de firmamız, yeni kurumsal kimliği ile siz müşterilerinin karşısına çıkmıştı! Tüm herkesin bildiği Bergama Plastik markasının yanında, Onset markası yaratıldı.

2015 yılında, müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve ürün kalitesini, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 akreditasyonlarını alarak tescilledik.

Bergama Plastik Türkiye’deki en önemli plastik ambalaj firması olmak, sektörün gerektirdiği müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını en mükemmel şartlarda sağlamak amacı ile gerekli modern altyapı ve üretim ekipmanlarına sahiptir. Günümüzde geliştirdiği yüksek kaliteli, sağlıklı, yaratıcı ve ekonomik ürünler ile müşterilerinin ve sektörünün gelişimine önemli katkıda bulunmaya devam etmektedir.